23.09.2023 08:31:28
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

Valilik den Açıklama!

Bolu'da saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası Bolu Valisi Erkan Kılıç açıklama yaptı. Vali Kılıç "Şu ana kadar gelen herhangi bir olumsuzluk yok." dedi. Valilik tarafından alınan karara göre, 17 Mart Cuma (yarın) il genelinde okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR16 Mart  2023 Perşembe - 20:44
Bolu’daki Deprem İle İlgili Açıklama Yapıldı
Bolu'da saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası Bolu Valisi Erkan Kılıç açıklama yaptı. Vali Kılıç "Şu ana kadar gelen herhangi bir olumsuzluk yok." dedi.
Depremin 8,13 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Düzce ve Sakarya'da da hissedilen deprem nedeniyle paniğe kapılan bazı vatandaşlar sokağa çıktı. AFAD Başkanı Yunus Sezer, Bolu merkezde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmadığını bildirdi. Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım." ifadelerini kullandı.
Bolu Valisi Erkan Kılıç, yaptığı açıklama da saha taraması gerçekleştirildiğini belirterek,
"Şu ana kadar gelen herhangi bir olumsuzluk yok." dedi.
Kısa süreli bir sarsıntı hissedildiğini aktaran Vali Kılıç,
"Çok şükür olumsuz bir durum yok. Geçmiş olsun." ifadesini kullandı.
Bolu Valiliğinin sosyal medya hesabında yer alan paylaşımda ise "İlimizde saat 13.55'te 4,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası tüm ekiplerimiz sahada tarama çalışmalarına ivedilikle başlamış olup şu ana kadar resmi makamlara iletilen herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." ifadelerine yer verildi.
Bolu Genelinde Okullar Tatil Edildi
Bolu Kızılağıl Köyü merkez üslü gerçekleşen 4,7 şiddetindeki depremin ardından, ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullar tahliye edilmişti. Valilik tarafından alınan karara göre, 17 Mart Cuma (yarın) il genelinde okullar bir gün süre ile tatil edildi.
Bugün saat 13.55 sularında gerçekleşen ve Kandilli tarafından şiddeti 4,7 olarak kaydedilen deprem okullarda büyük paniğe sebep oldu. Öğrenciler depremin akabinde tek tek binalardan tahliye edilirken, öğretmenler tarafından öğrenciler velilerine teslim edildi.
Valilik tarafından yapılan son dakika açıklamasında ise, gerçekleşen deprem sebebiyle Bolu’daki tüm eğitim kurumlarında 17 Mart Cuma günü bir gün süreyle eğitim - öğretime ara verildiği duyuruldu. Ayrıca engelli ve hamile kamu personelinin de Cuma günü idari izinli sayılacağı bildirildi.