15.07.2024 04:37:57
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

Niğde'ye Geredeli Kaymakam!

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün onayı ile Niğde Altunhisar Kaymakamlığına, Geredeli hemşehrimiz Abdüssamed Yiğit atandı. Geredeli Kaymakam Yiğit ilçedeki görevine başladı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR23 Ekim  2023 Pazartesi - 19:17
NİĞDE ALTUNHİSAR’A GEREDELİ KAYMAKAM
Niğde ilinin Altunhisar Kaymakamlığına Geredeli hemşehrimiz Abdüssamed Yiğit atandı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün onayı ile Altunhisar Kaymakamlığına, Geredeli hemşehrimiz Abdüssamed Yiğit atandı. Geredeli Kaymakam Yiğit ilçedeki görevine başladı. Altunhisar Kaymakamı Abdüssamed Yiğit, deprem dönemlerinde de bölgelerde çeşitli görevler üstlenmişti.
ABDÜSSAMED YİĞİT KİMDİR?
1997 yılında Bolu’nun Gerede İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gerede’de, lise eğitimini ise Karabük’te tamamladı. 2019 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Ardından 2019-2023 yılları arasında Türk Kızılay Genel Müdürlüğünde Uzman olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde kapasite geliştirme faaliyetleri, insani yardım çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerine ilave olarak; Elazığ depremi, İzmir depremi, Batı Karadeniz seli ve Manavgat-Muğla yangınlarında koordinasyona ilişkin çeşitli görevler ifa etti.
Akabinde mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. İl merkez stajını Karabük’te, mülkiye müfettişi refakatindeki teftiş stajını Mardin ili Kızıltepe, Derik ve Yeşilli ilçelerinde tamamladı. Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem sonrası Malatya ilinde görev yaptı.
İçişleri Bakanlığı onayı ile Altunhisar ilçesine Kaymakam olarak görevlendirildi.
(Kaynak: geredemedyatakip.com.tr)

 

YAZARLAR

Tamamı