15.07.2024 05:49:32
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

Demirkol Duyurdu

Bolu İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Rehabilitasyon Servisi ve yatan hastalar için Fizik Tedavi Ünitesinin hizmete girdiğini duyurdu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SAĞLIK06 Haziran  2023 Salı - 02:04
SAĞLIK MÜDÜRÜ DEMİRKOL DUYURDU
Bolu İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Rehabilitasyon Servisi ve yatan hastalar için Fizik Tedavi Ünitesinin hizmete girdiğini duyurdu.
Bolu İl Sağlık Müdürü Demirkol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "İzzet Baysal Devlet Hastanemizde 'Fizik Tedavi Rehabilitasyon Servisimiz' ve yatan hastalarımız için 'Fizik Tedavi Ünitemiz' hizmete girdi. Bolumuza hayırlı olsun, şifaya vesile olsun" ifadelerini kullandı.
Bu yeni hizmetin, hastanenin sağlık hizmetlerini daha da genişlettiği ve hastaların fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir adım oldu. Fizik tedavi ve rehabilitasyon, çeşitli nedenlerle hareket yeteneğini kaybeden veya sınırlı olan kişilere yardımcı olmak, ağrıyı azaltmak ve fonksiyonel bağımsızlığı artırmak için kullanılan bir tıbbi disiplindir. İzzet Baysal Devlet Hastanesindeki Fizik Tedavi Rehabilitasyon Servisi, uzman fizyoterapistler ve rehabilitasyon uzmanları tarafından yönetilecek ve hastaların ihtiyaçlarına uygun tedavi ve rehabilitasyon programları uygulanacak. Yatan hastalar için ise ayrı bir Fizik Tedavi Ünitesi kurulmuş ve bu ünite hastaların doğrudan tedavi alması sağlanacak.
Bu gelişme, Bolu'da sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması ve hastaların daha iyi bir tedavi ve bakım almasının sağlanması açısından önemli. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, birçok hastalığın tedavisinde etkili bir rol oynamakta ve hastaların yaşam kalitesini artırmakta. İzzet Baysal Devlet Hastanesi'nin bu yeni hizmetlerle daha kapsamlı bir sağlık merkezi haline gelmesi bekleniyor.
(Kaynak: boluekspres.com)


 

YAZARLAR

Tamamı