18.06.2024 03:02:40
USD (Alış - Satış) : 18.84 - 18.89 EUR (Alış - Satış) : 20.12 - 20.21

Bolu da 100. Yıl Saygı Gecesi

Bolu'da Bolu Platformu tarafından "100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi" programı düzenlendi. Vali Erkan Kılıç, programda, Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen etkinlikte, önemli isimlere plaket takdim etti.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR17 Aralık  2023 Pazar - 18:12
Bolu’da "100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi" Düzenlendi
Bolu'da Bolu Platformu tarafından "100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi" programı düzenlendi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Bolu Valisi Erkan Kılıç; “Bu anlamlı gecede, Bolu Geliştirme Derneği olarak Bolu Platformu çatısı altında düzenlenen “100. Yılında Cumhuriyete Kanat Gerenlere Saygı Gecesi”nde konuşmama, sizlerle bir araya gelmekten duyduğum onuru ifade ederek başlamak istiyorum. Birbirinden değerli müstesna şahsiyetlerin buluştuğu bu gecenin, sizlere minnettarlığımızı ifade etmek için güzel bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Bu özel gecede, rahmetle andığımız Merhum İzzet Baysal’ın değerli bir mirası olan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet Baysal Beyefendi’ye, eğitimdeki öncü katkıları ile bilinen Sayın Mebrure Bağışgil Hanımefendi’ye ve başarılı devlet adamlığı ile tanınan, Bolu milletvekilliği ve 45,46. Hükümet Devlet Bakanlığı, 45. Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanlığı yapmış Sayın Kazım Oksay Beyefendi’ye birer plaket takdim ederek onların bu topluma katkılarına ve başarılarına saygılarımızı sunacağız.
Sayın Ahmet Baysal Beyefendi, Sayın Mebrure Bağışgil Hanımefendi ve Sayın Bakanımız Kazım Oksay Beyefendi; ülkemizin ve Bolu’nun örnek şahsiyetleri olarak Cumhuriyetimizin bugünlere gelmesinde fedâkarca çalışmalarınızla payınız çok büyüktür. Sizler gibi müstesna insanların gelecek nesillere örnek olmasını ve Cumhuriyetimizi nice yüzyıllara taşıyacak yeni nesillerin, yolunuzu takip etmesini temenni ediyorum.

Etkinliğimize değer katan ve bu özel gecemizi onurlandıran Bolu’muza hizmetleri çok kıymetli olan valilerimiz; Sayın Gökhan Aydıner, Sayın Nusret Miroğlu, Sayın Mehmet Ali Türker, Sayın Ali Serindağ, Sayın Ahmet Zahteroğulları ve görev yapan tüm valililerimize şahsım ve Bolulu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Sizlerin bu geceyi daha anlamlı kılacağına inanıyor, teşriflerinizden dolayı memnuniyet duyuyoruz.
İzzet Baysal Vakfı, Bolu için büyük bir değerdir. Öncelikle Bolu iline ve Bolu halkına olmak üzere ülkemizin her yerine her vatandaşına imkânları dahilinde ulaşmayı amaçlayan ve bunu başarılı bir şekilde ifa eden Vakfımızın eğitim, sağlık, kültür alanında yaptığı yatırımlar Bolu’nun her alanda yaptığı kalkınma hamlesine destek olmaktadır. Merhum İzzet Baysal, doğduğu topraklara olan sevgisini ve bağlılığını ömrü vefa ettiği sürece yaptığı hayır işleri ile göstermiş; ebediyete irtihalinden sonra da kurduğu vakıf sayesinde kaldığı yerden devam etmiştir.
Düşünceleriyle, mütevazi hayatıyla herkese örnek teşkil eden gönül insanını bu vesile ile bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Onun bıraktığı bayrağı lâyıkıyla taşıyan İzzet Baysal Vakfının Başkanı Sayın Ahmet Baysal’a ve Mütevelli Heyeti’nin değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum.
Sahne alacak olan değerli sanatçılarımız Melihat Gülses ve Hakan Aysev'i bu geceyi sanatlarıyla renklendirecekleri için şimdiden tebrik ediyorum. Sizlerin katılımıyla bu gece daha da özel olacak.
Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, aziz şehitlerimizi de minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu anlamlı program için aramızda olan değerli valilerimize de teşekkür ediyor, keyifli bir gece geçirmenizi temenni ediyorum"

Valimiz Sayın Erkan Kılıç konuşmasının ardından Bolulu simge isimlerden; İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Mebrure Bağışgil’e, 45. ve 46. Hükümet Bakanı Kazım Oksay’a, İlimizde 24.06.1985-15.08.1991 tarihleri arasında Valilik yapan Gökhan Aydıner’e, 17.05.1996-07.08.2000 tarihleri arasında Valilik yapan Nusret Miroğlu’na, 09.08.2000-17.09.2004 tarihleri arasında Valilik yapan Mehmet Ali Türker’e, 22.09.2004-05.04.2008 tarihleri arasında Valilik yapan Ali Serindağ’a, 24.02.2014-04.02.2015 tarihleri arasında Valilik yapan Ahmet Zahteroğulları’na plaketlerini verdi.

Bolu Gazel Folklor Spor Kulubünün halk oyunları gösterisinin ardından Valimiz Sayın Erkan Kılıç ile Bolu Platformu Başkanı Orhan Uçar tarafından Cumhuriyetin 100. Yılında “Bolu’da değişik dallarda örnek isimlere” plaketleri verildi. Opera sanatçısı Hakan Aysev ve Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses'in seslendirdiği şarkılar bu anlamlı geceye renk kattı. (Haber Kaynağı: bolu.gov.tr)


 

YAZARLAR

Tamamı