13.07.2020 10:04:08
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Yeni Kurullar Seçildi!

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu yapılarak, yeni kurullar seçildi. Yönetim Kuruluna; Mehmet Bilgin, Mustafa Aydınalp, Ramazan Yaman, Engin Ulaş, Ahmet Akbaş, Sedat Öztürk ve Şerife Fatma Erbil seçildi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR10 Nisan  2016 Pazar - 15:57
Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı.
Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu kısa bir süre öce Ankara Bolulular Derneği, Dörtdivan Köroğlu Kültür ve Dayanışma Derneği, Göynük Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bolu Göynük Tekirler Köyü Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği ile Bolu Yeniçağa Ayışığı Derneği tarafından kurulmuştu.
Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulu Ankara da yapıldı. Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Divan Başkanlığının seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Talip Can, Katip Üyeliklere Metin Alparslan ve Cemal Kazak seçilerek, Tutanakların imzalanması yetkisi verildi.

Birlik ve Beraberliğe bu günlerde daha çok ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Divan Başkanı Talip Can; "Hemşehrilerimizin bir araya gelerek, Federasyonlaşması onur ve gurur verici. Bizleri layık görüp Divana seçtiğiniz için şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ederek, Genel Kurulumuzunda hayırlı olmasını temenni ediyorum" diyerek, gündem maddelerinin görüşülmesine geçti.
Gündemin; 5.Maddesi Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması, 6.Maddesi Mali Raporların Okunması, 7.Maddesi Tahmini Bütçenin Okunması gerçekleştirilerek, maddeler üzerinde görüş belirten olmayınca 8.Maddesi gereği Geçici Yönetim Kurulunun İbrası'na geçilerek, oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 9.Maddesi olan "Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının Seçilmesi" gereği Divan Başkanlığına sunulan Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları asil ve yedek üyeleri listesi okundu. Başka bir öneri olmadığından liste oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Yeni seçilen Kurullar arasında arasında en kısa zamanda toplantı yapılarak, görev dağılımı yapılacak.

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu 1. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucu Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu Asil üyeliklerine seçilenler;
Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine; Mehmet Bilgin, Mustafa Aydınalp, Ramazan Yaman, Ahmet Akbaş, Sedat Öztürk, Engin Ulaş ve Şerife Fatma Erbil
Denetim Kurulu Asil Üyeliğine; Nesrin Özer, Mustafa Kandemir ve İhsan Yılmaz
Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine; Tevfik Ünüvar, Metin Akba ve Mediha Eryılmaz
Gündemin 10. Maddesi Dilek ve Temennilerde; Federasyonun Konfederasyonlara katılması ve Çalışma Kollarının oluşturulması önerildi. Bu önerilerin maddeler halinde tüzükde olduğu ifade edilerek, oy birliği ile kabul edildi.
Divan Başkanı Talip Can, Genel Kurulda Yöenetim, Denetim ve Disiplin Kurullarına seçilen hemşehrilerimize başarılar dilyerek, Gündemin 11. Maddesi gereği Genel Kurulu sonlandırıp, kapattı.
Genel Kurulun Diğer Fotoğrafları için Tıklayın 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı