13.07.2020 10:15:09
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

SEBENLİLER BULUŞTU!

Seben Derneği tarafından bu yıl ilk defa düzenlenen 1. Seben Buluşması yapıldı. Solaklar Yaylası'nda gerçekleştirilen etkinliğe gerek şehir dışından gerekse Bolu ve Seben'den yüzlerce Sebenli katıldı.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : BOLULULAR21 Temmuz  2015 Salı - 14:07
SEBENLİLERDEN BÜYÜK BULUŞMA
1. Seben Buluşması büyük katılımla gerçekleşti.

Birbirinden çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği 1. Seben Buluşması’nın sürpriz konuğu ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker oldu. Etkinlik alanına sivil olarak ve ormanın içerisinden yürüyerek gelen Bakan Eker’i gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.
/
Seben Derneği tarafından bu yıl ilk defa gerçekleştirilen ‘1. Seben Buluşması’ büyük bir katılımla Seben’in Solaklar Yaylası’nda gerçekleşti. Birbirinden çeşitli birçok etkinliğin gerçekleştiği buluşmaya Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Kaymakamı Osman Sayılır, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Seben Derneği Başkanı Dr. Selami Eryılmaz, gerek Seben’den ve Bolu’dan gerekse şehir dışından birçok Sebenli bürokrat, siyasetçi ve sanatçı ile yüzlerce Sebenli katıldı.
src=
İlk olarak protokol konuşmalarının gerçekleştirildiği etkinlikte Seben Derneği Başkanı Dr. Selami Eryılmaz konuştu. Başkan Eryılmaz, bu yıl ilk defa gerçekleştirdikleri ve bundan sonra geleneksel olarak devam ettirmeyi hedefledikleri Seben Buluşması’na katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, Seben Derneği’nin çalışmalarıyla ilgili bilgiler de verdi.
/
“Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a ne kadar teşekkür etsek azdır”

Devamında söz alan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ ise, böylesine güzel bir etkinliği gerçekleştirdikleri için Seben Derneği’ne ve bu etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Seben’in kısa zaman içerisinde kabuğunu kıracağını da söyleyen Özbağ, Seben için birçok proje üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Başkan Süleyman Özbağ konuşmasında Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a da çok teşekkür ederek; “Bugün Seben’in sahip olduğu en büyük değerlerden bir tanesi olan Seben Gölü’nün yapılmasında baş mimar olan Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendisine hepinizin huzurunda bir kez daha Seben Halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
src=
“Bu birlikteliği sağlayan herkese teşekkür ediyorum”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da; “Seben nüfus olarak belki küçük bir yer ama Seben’in özgül ağırlığı büyük. Bugün ülkemizin birçok yerinde önemli görevlerde bulunan birçok Sebenli sanatçı, akademisyen, siyasetçi, iş adamı bulunmaktadır. Bugün burada bu buluşmayı gerçekleştiren Seben Derneği yöneticilerini kutluyorum. Bu bir adımdır ve bundan sonra inşallah daha da güzel etkinliklerle Seben için bir araya geleceğiz. Ben bu birlikteliği sağlayan herkese ve bugün buraya gelen her Sebenli hemşerime çok teşekkür ediyorum” dedi.
Son olarak konuşan Seben Kaymakamı Osman Sayılır ise, etkinlikten son derece memnun olduğunu ve bu birlikteliği sağlayan herkese sonsuz teşekkür ettiğini söyledi.
src=
Konuşmaların ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seben Kaymakamı Osman Sayılır ve Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’a Seben Derneği’ne katkılarından dolayı dernek başkanı Dr. Selami Eryılmaz tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Ayrıca yine dernek başkanı Selami Eryılmaz tarafından Başkan Alaaddin Yılmaz ve İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Yaman'a onursal üye plaketi de takdim edildi. Plaketlerin takdiminin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademisyenleri tarafından gerçekleştirilen halk müziği konseri izleyenlerden büyük alkış aldı.
src=
Etkinlik sonunda büyük sürpriz

Etkinliğin sonlarına doğru ise büyük bir sürpriz yaşandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ormanın içerisinden yürüyerek sivil bir şekilde etkinlik alanına geldi. Karşılarında Bakan Eker’i gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Vatandaşların tek tek bayramlarını kutlayan Bakan Mehdi Eker daha sonra herkesle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı