07.08.2020 23:55:06
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Çin'den Dörtdivan'a Yatırım

Bolu ili Dörtdivan İlçesinde Çin Halk Cumhuriyetinden RISTAR Şirketler Grubu Led aydınlatma üretim tesisi için arsa satın aldı. Şirket bu yıl inşaata başlayıp, 2021 yılında Dörtdivan da istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklarını Başkan EFE, sosyal paylaşım ağı facebook sayfasında duyurdu.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : DÖRTDİVAN11 Temmuz  2020 Cumartesi - 02:03
Dörtdivan da Çinli Şirket,
Bolu Dörtdivan İlçesinde Çin Halk Cumhuriyetinden RISTAR Şirketler Grubu Led aydınlatma üretim tesisi için arsa satın aldı. Şirket bu yıl inşaata başlayıp, 2021 yılında Dörtdivan da istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklarını Başkan EFE, sosyal paylaşım ağı facebook sayfasında duyurdu.
Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza EFE, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanlığı emanetini aldığımızın ikinci haftası tohumlarını attığımız Çin Halk Cumhuriyetinden RISTAR şirketler grubu ile bugün önemli bir kilometre taşını geride bıraktık.

Grubun Türkiye yönetimi ilçemizde kuracakları üretim tesisi için uzun zamandır müzakerelerini sürdürdüğümüz araziyi bugün satın aldılar. Led aydınlatma üretim tesisinin inşaatına bu sene başlayıp 2021 yılında ilçemizden istihdama, üretime ve ihracata başlayacaklardır. İlçemize hayırlı olsun.
Arsasını bu yatırım için değerlendiren Yaşar Görgülü ve ailesine memleketimiz için yaptıkları bu fedakârlıktan dolayı şükranlarımı sunarım. Memleket için yapılacak her fedakârlığın bir Sadaka-i cariye olacağını, bizlerin amel defterine hayırlar işlemeye devam edeceğini unutmayalım.
Bir başka Çinli yatırımcı grubu için ilçemizde yer arayışlarımız devam etmektedir. İstihdamını artıran, üreten ve büyüyen bir Dörtdivan için yatırımcılarımıza en güzel şekilde ev sahipliği yaparak bütün imkânları seferber edeceğiz. Bu vesile ile ilçemizi tercih ettikleri için Grup yöneticileri; Ruby Yang’a ve John Xun’a sürecin iş takibini ve tercümanlığını yapan değerli kardeşim Dr. Fahri Eyeci’ye ve Ristar Grubu Türkiye koordinatörü Mustafa Yılmaz’a şahsım ve memleketim adına teşekkür ederim” dedi.


 

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar

YAZARLAR

Tamamı