30.05.2020 13:58:20
USD (Alış - Satış) : 2.91 - 2.93 EUR (Alış - Satış) : 3.27 - 3.30

Bolu'ya 900 Kişilik İstihdam

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP)'ndan yararlanarak, Bolu'ya 900 kişilik istihdam kazandıracaklarını açıkladı. Ayrıca, Mübarek Ramazan ayı öncesi camilerimizin imam ihtiyacını da karşılayacağız" dedi.

Editör : Dörtdivan DünyasıKategori : SİYASET13 Nisan  2018 Cuma - 15:35
Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun açıkladı "BOLU'YA 900 KİŞİLİK İSTİHDAM"
AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı'ndan yararlanarak, Bolu'muza 900 kişilik istihdam kazandırıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın personel ihtiyacını karşılayacağımız çalışma ile ayrıca, Mübarek Ramazan ayı öncesi camilerimizin imam ihtiyacını da karşılayacağız" dedi.
Milletvekili Ercoşkun, istihdamın ayrıntıları hakkında yaptığı açıklamada, "Belediyelerimiz, müftülük, orman bölge müdürlüğü ve il özel idaremiz başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yaklaşan yaz mevsimi öncesi personel ihtiyaçlarını gidermeye hazırlanıyoruz. Bu kapsamda İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP)'ndan yararlanacağız ve inşallah bu kapsamda 900 kişiden oluşan bir istihdamı Bolu'muza kazandıracağız" dedi.
"RAMAZAN ÖNCESİ CAMİLERDEKİ İMAM İHTİYACI KARŞILANACAK"
Milletvekili Ercoşkun, istihdamın ayrıntıları hakkında bir başka önemli hususa dikkat çekerek, istihdamdan ihtiyaç düzeyinde Bolu İl Müftülüğü'nün de yararlanacağını bildirerek, "Mübarek üç ayların içinde bulunduğumuz bu dönemde on bir ayın sultanı Ramazan'a hazırlanıyoruz. Bu kapsamda, önceki yıllarda olduğu gibi, camilerimizin imam ihtiyaçlarını gidermek niyetindeyiz. Toplum Yararına Çalışma Programı'ndan yararlanarak ilimize kazandıracağımız istihdamdan Müftülüğümüzün de istifadesini sağlayacağız. Bolu'muza ve hizmetin en iyisini hak eden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu vesileyle değerli hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum."

Yorum Yaz

İsim Mail
 
Bu habere yazılan yorumlar
Yanlız Kalpler /
13.04.2018 21:57:11
Güzel bir iş ama sadece imam müezzin kAyyuMDA tamam sadece bu yeterli değil kırsal kesime ve de ilcelerede bakın nüfus vs azalıyor ilcelerdeki göç olayina caren bulun genç nüfus azalıyor kırsal kesimlerde salla başı al maaşı değil hizmet için ugrasinnn

YAZARLAR

Tamamı